Ako na kurie oko  - účinné rady z prírodnej lekárne

Zdroj internet
 

Ak si s kurím okom chcete poradiť sami, pomocou rôznych domácich receptov a prírodnej medicíny, vyskúšajte tipy, odporúčané ľuďmi, ktorí sa pomocou nich kurieho oka úspešne zbavili:

  • cibuľová masť -  asi 3 týždne je potrebné natierať si kurie oko touto masťou, ktorú kúpite v lekárni, v intervale asi 2 – 3 krát denne. Pred spaním potrieť hrubšou vrstvou a prelepiť leukoplastom.
  • lastovičník väčší – oranžová šťava z tejto bylinky je podľa názorov ľudí, ktorí bojovali s kurími okami, asi ten najlepší prírodný liek. Stačí si jedenkrát denne potrieť kurie oko vytekajúcou šťavou zo zlomenej stonky tejto rastlinky a kurie oko po krátkom čase samé zmizne.
  • banánová šupka – odrežte si kúsok z banánovej šupky a na noc dajte na kurie oko. Prelepte leukoplastom, alebo previažte obväzom.
  • ocot s citrónom – koliesko citrónu je potrebné na tri dni namočiť do octu. Potom tento citrón treba na tri dni priložiť na kurie oko a strhnúť.
  • citrónová šťava s cibuľou – kurie oká pravidelne potierajte šťavou z citróna, zmiešanou s octom a posekanou cibuľou.
  • terpentín – handričku namočte do terpentínu, vyžmýkajte a každú noc upevnite na kurie oko. To zmäkne a po čase samé zmizne.
  • rozchodník prudký – listy tejto bylinky podrvte a pripevnite každú noc na kurie oko. Pozor však na zrak – šťava z tejto rastliny sa nesmie dostať do kontaktu s očami, pretože môže natrvalo poškodiť váš zrak!
  • hrozienka – prekrojiť a na noc priložiť na kurie oko.
  • nasolená cibuľa -  na noc je ju potrebné priložiť na kurie oko a previazať obväzom.

 

Potia sa Vám nohy - siahnite po zázračných bylinkách

Už naši predkovia poznali tajomstvo byliniek a liečivú silu darov prírody:

  • na mokré stupaje sa odporúča uvariť si zdravý čaj z mäty, materinej dúšky alebo bazy, ktoré pomáhajú v boji s potením i telesným pachom
  • na ťažkosti s potením a zápachom zaberá odvar zo šalvie lekárskej, ktorý má výrazné protizápalové účinky. Môžete ho piť, alebo si pripraviť kúpeľ na nohy (použite 5 polievkových lyžíc šalvie na 2 litre horúcej vody)
  • rovnako efektívne funguje praslička a dubová kôra a pravidelným vodným osviežovaním tak zabránite šíreniu baktérií, ktoré môžu byť jedným z dôvodov vašej starosti
  • nadmerné potenie môžete potlačiť aj kúpeľom v roztoku z čistej soli, octane hlinitom, octe alebo jedlej sódy.

Mykóza - z domácej babičkinej lekárne

Využiť môžete prírodné prostriedky, napríklad pitie jablčného octu so sódou bikarbónou (zmiešajte 2 lyžice jablčného octu a ¼ lyžičky sódy bikarbóny s 2 dcl vody, nechajte vyšumieť a pite každý deň dvakrát), pretože mykóza môže súvisieť aj s narušeným vnútorným prostredím. Pomôže akákoľvek forma očisty organizmu. Nechty si môžete potierať jódovou tinktúrou, alebo si ich dlhodobo máčať v octe zmiešanom s vodou v pomere 1:1, po dobu 30 minút každý deň. Pomôcť však môžu aj prípravky z lekárne, tam už ale počítajte s vyššou investíciou. Napríklad rôzne spreje, mastičky, laky na nechty v rozličných cenových reláciách, od cca 4 až do 20,- Eur za kus.

 

 

Jednoduchý a lacný peeling

Recept je veľmi jednoduchý ,po dopití zalievanej zrnkovej kávy ,vyberieme zostatok z dna pohára  do misky,nalejeme tam 1 dcl olivového oleja . Čerstvo namiešaný peeling nanesime na chodidlá a jemne vymasírujeme .Najlepšie  by bolo ,keby vám masaž urobil niekto iný. Potom opláchneme teplou vodou a ešte možeme naniesť svoj obľubený vyživný krém na nohy  a nasadíme ponožky .Koža tak rýchlejšie zmäkne a nasaje krém .

Bonus: Kofein obsiahnutý v kávových zrnách pomáha bojovať s opuchmi.

V recepte možeme obmenit kávu  morskou soľou alebo cukrom.

 

 

Čo je záder a prečo vzniká 

Záder vzniká pri natrhnutí malého kúsku kože z odumretej časti pokožky. Dôvod, prečo sa záder vytvorí práve v okolí nechtového lôžka je ten, že na tomto mieste je koža zraniteľnejšia. Má slabú tukovú ochrannú vrstvu a silný sklon k vysušovaniu. A prečo je nejaký maličký kúsok poškodenej kože takým veľkým problémom? Kvôli delikátnosti zraneného miesta. S rukami pracujeme neustále, takže neustále hrozí, že o záder zavadíme. Do ranky sa dostávajú nečistoty, takže začne hnisať a bolieť. Zádery ohrozujú všetky vekové skupiny, obzvlášť ľudí, čo sa pohybujú v priestoroch, ktoré vysúšajú kožu. Azda hlavným vinníkom je však zlozvyk obhrýzania nechtov a okolitej kože. Takto si do zraneného miesta ľahko zanesiete infekciu a hojenie bude o to zdĺhavejšie.

 

Naša rada

Na to, aby ste predišli vytváraniu záderov je potrebné neustále zmäkčovať kožtičku v okolí nechtov olejčekmi na kožtičku, ktoré sú špeciálne vyrobené pre tento účel.  Tiež je veľmi dôležité ruky neustále natierať  kvalitnými krémami. Z vlastnej skúsenosti doporučujem  používať na zádery olejček s výťažkami z aloe vera alebo tea tree olejček, ktorý má liečivé účinky.

 

Keď patríte k početnej skupine ľudí, čo si podvedome obhrýzajú nechty  pomôže vám  špeciálny nadlak  s pachuťou, ktorý by vám váš zlozvyk mal dostatočne znechutiť. Tento prípravok doporučujeme aj matkám pre svoje ratolesti, ktoré si neustále obhrýzajú nechty.

Pozor, aj keď vás to bude lákať, nepokúšajte sa záder odtrhnúť. Ak neviete, čo s rukami, stískajte antistresovú kľúčenku alebo ich nejako zamestnajte. Ale na zádery zubami alebo prstami zbytočne nesiahajte.

 

 

Čo o vás prezradia nechty

Stres, nedostatok železa či tekutín, ochorenia, infekcie – to všetko sa môže odrážať aj na vašich nechtoch. Zdravé nechty sú hladké, bez rýh a vyvýšenín. Majú jemne ružové lôžko a trochu sa lesknú. Pri koreni nechtov je viditeľný nechtový mesiačik, polkruhová biela plocha nechta. Nechtová kožtička, ktorá obklopuje nechty, slúži ako ich ochrana. Ak sa vám za posledných pár týždňov zhoršila kvalita nechtov, pokúste sa zistiť, či vášmu telu niečo nechýba. Akékoľvek zmeny na nechtoch netreba brať len ako estetický problém, pretože môžu signalizovať celý rad ochorení.

Nedostatok železa

Zmenená farba nechtov – sivá až šedivá je prirodzená u starších ľudí, ale vypovedať môže aj o nedostatku železa. Nedostatok železa sa prejaví aj preliačinou dovnútra, necht má tvar lyžičky.

Žltačka (hepatitída)

Biele nechty s tmavými okrajmi alebo zažltnuté signalizujú problémy s pečeňou – hepatitídu. Žltačka sa však prejavuje aj iným symptómami, napríklad bolesťou brucha, kĺbov a celkovou únavou.

Ťažkosti s pľúcami

Na rukách sa to odráža aj modrastými nechtami; tento odtieň znamená, že pľúca majú nedostatok kyslíka.

Kožné ochorenia (psoriáza)

Psoriáza najčastejšie napadá časť hlavy s vlasmi, lakte, kolena, lýtka. Na nechtoch sa táto diagnóza môže prejaviť drobnými bodkovanými dierkami.

Plesne

Žlté nechty bývajú dôsledkom hubovitej plesne; ak sa infekcia nelieči, nechty slabnú a veľmi sa lámu. Neliečené infekcie vedú tiež k pomalému poškodeniu nechtovej platničky. Žlté alebo hnedé nechty mávajú aj silní fajčiari.

Únava a padanie vlasov

Biele škvrny sa na nechtoch vyskytujú pomerne často a sú príznakom únavy alebo vypadávania vlasov. Mnohí sa však mylne domnievajú, že ide o nedostatok vitamínov a minerálov.

Zlé trávenie

Pozdĺžne ryhy na niekoľkých nechtoch môžu signalizovať zlú činnosť zažívacieho systému (ťažkosti so žalúdkom, pankreasom a pod.), ale môžu byť aj dôsledkom horúčky alebo otravy. Ryhované nechty bývajú tiež znakom poškodenia zárodočnej nechtovej vrstvy. Priečne ryhy vznikajú následkom vyššieho obsahu škodlivín v organizme, a preto sa často objavujú na palcoch fajčiarov.

Znížená činnosť štítnej žľazy

Lámavé nechty sú často spojené so zníženou činnosťou štítnej žľazy. Túto poruchu tiež sprevádzajú suchá koža a lámavosť vlasov. Nechty sa lámu aj pri častom používaní lakov na nechty a môžu tiež signalizovať i aterosklerózu (vápenatenie ciev).

SOS pri lamavých a štiepajúcich nechtoch

Viac problémov jedno riešenie -zničené, rozdvojené, tenké, mäkké, krehké, lámavé, matné a s nerovným povrchom. Revolučná formula s aktívnym Strong Nail, ktorá prenikne na nechtovú štruktúru, účinne regeneruje a rekonštruuje ju. Maximálne stvrdne a stimuluje rast nechtovej platničky. Zlepšuje pružnosť nechtov, budú viac odolné proti mechanickému poškodeniu. Chráni proti popraskaniu a štiepeniu, pomáha obnoviť hladký povrch a lesk poškodených matných nechtov. Už po 10 dňoch liečby, budú všetky Vaše problémy preč a budete mať krásne a zdravé nechty. Intenzívna liečba určená pre poškodené a krehké nechty.

Použitie: použite jednu vrstvu prípravku na nechty každý deň. Po štyroch dňoch, odlakujte nanesené vrstvy a postupne opakujte. Odporúča sa používať prípravok pravidelne, pretože každá nanesená vrstva hlboko preniká do nechtu, poskytuje mu maximálnu pevnosť a tvrdosť.